Dachówki ceramiczne i betonowe

dachówkaDachówki betonowe z wyglądu przypominają dachówki ceramiczne. Ich najważniejszą zaletą jest niższa cena niż dachówek ceramicznych. Dlatego dla klientów chcących uzyskać efekt nie odbiegający od tradycyjnego pokrycia dachówkowego przy zachowaniu niższych kosztów pokrycie z dachówek betonowych jest najlepszym rozwiązaniem.
Dachówki betonowe są równie trwałe, mrozoodporne i niepalne jak dachówki ceramiczne. Dzięki nowoczesnemu procesowi produkcji, mogą służyć przez lata, tyle samo co dach z pokryciem ceramicznym. Obecnie produkowane dachówki betonowe są barwione naturalnymi pigmentami i malowana farbami akrylowymi. Poza nadaniem żądanego koloru malowanie podwyższa odporność na działanie promieni UV i zmiany temperatury. Dachówki betonowe można u nas zakupić w kilku kolorach, matowe, półmatowe lub z połyskiem.
Natomiast klasyczny dach ceramiczny jest rustykalną ozdobą każdego domu, gwarantując przy tym optymalną wentylację i zdrowy klimat w budynku. Mimo relatywnie wyższej ceny, dachówka ceramiczna staje się w Polsce coraz częściej stosowanym materiałem pokryciowym. Inwestorzy z zasobniejszym portfelem nie chcą iść na kompromis i wolą pokryć dach oryginalnym, klasycznym produktem. Tego typu dachówki należą do najstarszych pokryć dachowych, stosowanym od średniowiecza, obok pokryć z gontu. Mimo rozwoju technik dekarskich, nadal gwarantują one najdłuższą żywotność dachu, sprawdzają się tam, gdzie występują duże opady atmosferyczne, a dachom stawia się najwyższe wymagania.
Dachówki ceramiczne są trwałe i wytrzymałe, odporne na ogień, mróz, wodę i promieniowanie słoneczne. Mają doskonałe wskaźniki termoizolacyjne, są mało nasiąkliwe, a dach nimi pokryty jest łatwy w naprawie. Kolory nie tracą intensywności pod wpływem kontaktu z atmosferą. Dachówki doskonale nadają się do krycia dachów o różnym stopniu trudności.