Płyty poliuretanowe

płyta PIRPosiadamy w sprzedaży także płyty z pianki PIR. Jest to produkt o najwyższej efektywności energetycznej, gwarantujący najlepsze rozwiązania termoizolacyjne. Pianka poliuretanowa PIR jest jednym z najchętniej wybieranym produktów do izolacji cieplnej w całym rozwiniętym technologicznie świecie, zwłaszcza w Europie zachodniej i USA. Płyty z pianki PIR pozwalają osiągnąć znaczne oszczędności energetyczne. Dzięki płytom PIR straty energii w stosunku do niezaizolowanego budynku są mniejsze o około 40%. Żaden inny środek termoizolujący nie zapewnia takich oszczędności.
Płyta z poliuretanu PIR jest wodoodporna, jej stosowanie zapewnia komfort świeżego i czystego powietrza w domu. Wilgoć nie przedostaje się do wnętrza, nie powstaje też punkt rosy, nie ma więc warunków do rozwoju szkodliwej pleśni i grzybów. Struktura zamkniętych komórek i duża gęstość materiału zapewniają dużą stabilność cieplną wnętrza przez całkowity okres eksploatacji budynku, bez utraty właściwości izolacyjnych.
Wielką zaletą płyt PIR  jest uniwersalny zakres ich stosowania. Wynika to z parametrów technicznych, a także z łatwości użytkowania i braku szczególnych wymagań konstrukcyjnych. Używa się ich zwłaszcza w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym  i komercyjnym. Nasi konsultanci udzielą Państwu wszelkich informacji na ten temat.